Jak działa Ensy®?

Rekuperacja dopasowana do potrzeb Twojego domu

InoVent 200, 300, 400, 700 i model 200 Slim, czyli rekuperator zintegrowany z okapem kuchennym, to modele urządzeń wentylacyjnych od firmy ENSY.  Ich wydajność wynosi od 200 do 840 m³/h i jest odpowiednia do wszystkich zastosowań, od mieszkań/domów i willi do mniejszych biurowców i przedszkoli.  Centrale wentylacyjne oparte są na najlepszej dostępnej technologii, co daje że jesteśmy najlepsi pod względem wydajności energetycznej, bardzo niskiego poziomu hałasu, wygodnej i logicznej obsługi oraz atrakcyjnego wyglądu.

Rekuperatory ENSY mają oczywiście na celu spełnienie wymogów dzisiejszych przepisów (Norweska norma TEK 17 jest jedną z najbardziej wymagających norm, jaka została wdrożona, żeby zapewnić mieszkańcom domów jak najbardziej zdrowe powietrze).  Dodatkowo, spełniają wszystkie wymagania dotyczące agregatów w standardzie domu pasywnego.  Standard domu pasywnego: ustawia minimalną wydajność temperaturową odzysku ciepła wyższą niż 80% i średnią 85% lub wyższą, a także określoną moc wiatraka jednostki wentylacyjnej (SFP) na poziomie niższym niż 1,5.

Energooszczędna rekuperacja, oprócz wysokiej wydajności i niskiego SFP, zapewnia również odpowiedni przepływ powietrza we właściwym czasie.  Dzięki naszej technologii, umożliwia sterowanie urządzeniami w taki sposób, aby zawsze dbać o dobre środowisko wewnętrzne i niskie zużycie energii.

 

Urządzenie posiada wężownicę grzewczą do dodatkowego ogrzewania powietrza nawiewanego i higrostat do kontroli wilgotności.  Jednostki można również podłączyć do okapu kuchennego, przełącznika impulsowego do zarządzania wymuszoną wentylacją, na przykład do łazienki, czujnika do zarządzania CO² i przełączników do sterowania funkcją zdalnej kontroli domu.  Zarządzanie opcjonalnym wyposażeniem jest oczywiście zintegrowane ze wszystkimi jednostkami InoVent.

ENSY dąży do dalszego rozwoju technologicznego, dlatego cały czas przyjmujemy opinie i oceny od naszych klientów i dostosowujemy się do ich potrzeb.

jak działa rekuperator obrotowy Ensy
 Standard ENSY
Cechy rekuperatora obrotowego Ensy
 Opcje dodatkowe 

 

Gdzie wykorzystywana jest rekuperacja?​​

  • We wszystkich domach wskazane jest stosowanie wentylacji kontrolowanej zapotrzebowaniem, czyli rekuperacji.
  • Wymuszony dopływ powietrza podczas rozpalania w nowoczesnych kominkach na drewno.
  • Wymuszone wyciąganie wilgoci z mokrych pomieszczeń podczas użytkowania.
  • Wymuszone odprowadzanie i dostarczanie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób, a nasycenie CO2 jest wysokie.
  • Niski poziom wentylacji i zmniejszone użycie energii, gdy przebywasz poza domem.
logo-ensy

Technologia ENSY
zapewnia wydajność

bez względu na warunki klimatyczne

Doradcy do spraw rekuperacji

Nasi specjaliści chętnie pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, doradzą w kwestiach doboru sprzętu oraz objaśnia zagadnienia związane z montażem.