Dlaczego warto wybrać Ensy®​

Istnieją dwa główne powody, dla których warto postawić na solidnej jakości rekuperatory.​

 

1. Zapewnienie czystego, świeżego powietrza, które poprawi środowisko w pomieszczeniach mieszkalnych, gwarantując ci lepsze życie.

Nowe pomieszczenia mieszkalne są testowane pod kątem wycieków zgodnie z przepisami budowlanymi, co oznacza, że należy wymieniać powietrze poprzez stosowanie zrównoważonej wentylacji mechanicznej.

2. Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez pleśń i wilgoć z rekuperatorem obrotowym.

Kiedy wszystkie nowe pomieszczenia mieszkalne są szczelne, ważne jest, aby uzyskać ich wentylację, by nie powstała wilgoć, która może wdać się w materiały.  To z kolei może prowadzić do powstania pleśni i gnicia.

Ponadto, istnieją idealne możliwości do personalizacji Twojego środowiska.  Można, na przykład, odciągnąć wilgoć z mokrej powierzchni podczas użytkowania, przyspieszyć dostawę powietrza w pomieszczeniach z kominkiem, w którym rozpalany jest ogień, wymusić wydalanie spalin przy konkretnym nasyceniu CO2, zminimalizować wentylację za pomocą funkcji „poza domem”, itp.

3. Gwarancja najwyższego poziomu sprawności latem i zimą.
Wszystkie urządzenia norweskiego producenta rekuperatorów obrotowych, wyróżniają się poziomem odzysku nawet powyżej 90% ciepła zimą i latem.

Funkcja lato zapewnia odzysk chłodniejszej temperatury z wewnątrz budynku.

Najważniejsze zalety rekuperatorów

Centrale Ensy, oprócz wysokiej sprawności cieplnej, zapewniają również odpowiednią ilość świeżego powietrza we wskazanym czasie. Dzięki najnowszej technologii, Ensy daje możliwość kontrolowania jakości nawiewanego powietrza, gwarantując odpowiednie środowisko we wnętrzach budynków i utrzymanie niskiego zużycia energii.

Cechy rekuperatora obrotowego Ensy

Prawdziwa energooszczędność

 

 • Odzysk ciepła na poziomie 90%

Humidity Control ​

Bardziej komfortowe, odpowiednio wilgotne powietrze w twoim domu. Standardowo fabrycznie wbudowane w urządzeniu. (Za wyjątkiem produktu AHU-200 (nieaktualny).

 

 • zwrot wilgoci z powietrza ‑ bardzo ważne zimą, w okresie grzewczym, niska wilgotność sprawia, że w suchym powietrzu, bakterie i wirusy utrzymują się znacznie dłużej.

 • automatyczne przesuszanie latem i jesienią ustawiane klientowi indywidualnie.

 • automatyczna blokada niektórych funkcji rekuperatora w okresie grzewczym po przekroczeniu niebezpiecznie niskiej wilgotności w powietrzu.

ENSY, czyli 3 w jednym!​

Największa czynna powierzchnia filtra!

Prawdziwie skuteczny oczyszczacz powietrza nawiewanego!
Duże, precyzyjne filtry F7 to skuteczne filtrowanie najbardziej szkodliwych zanieczyszczeń ePM1 w powietrzu!
Te mikroskopijne cząstki o średnicy aerodynamicznej poniżej 1 mikrometra są dla nas najbardziej niebezpieczne. Przenikają bowiem przez płuca bezpośrednio do krwiobiegu i rozprzestrzeniają się po całym organizmie, wpływając szczególnie na układ sercowo‑naczyniowy oraz oddechowy.

  

 • Ulga dla alergików – sprawność oczyszczania powietrza: ePM1 ‑ 55-70%

 • Za dopłatą filtry z aktywnym węglem zabijające nieprzyjemne zapachy

 • Najwyższa jakość filtracji powietrza potwierdzona została certyfikatem EN ISO 16890.

 • W opcji istnieje możliwość zakupu filtrów z aktywnym węglem, które oprócz wszystkich zalet filtrów F7, dodatkowo zapobiegają rozprzestrzenianiu się uciążliwych zapachów jeśli takie występują na zewnątrz.

Warto również dodać, że Rekuperatory ENSY nie posiadają presostatów z uwagi na dużą powierzchnię filtrów i nawet w przypadku ich mocnego zabrudzenia, nie stanowią oporu powietrza dla instalacji pierwotnej.
najlepsze filtry do rekuperatora Ensy

Aplikacja mobilna WiFi i przenośny kolorowy wyświetlacz LCD zapewnia niesamowicie szybkie i łatwe sterowanie centralą rekuperatora.

Ensy i okap kuchenny od Ensy

Możliwość podłączenia okapu kuchennego do piątego króćca o średnicy dn 125 - proces wyciągania powietrza z okapu omija wymiennik i zapewnia prawdziwe sprawne pozbywanie się oparów.

 

 • Dodatkowo opcjonalny zdalny włącznik szybkiego przewietrzenia, pozwoli na pozbycie się ​przykrych zapachów i wprowadzi jeszcze więcej świeżego powietrza.
rekuperator w okapie kuchennym

Wyjątkowa Cisza

Najniższy poziom hałasu ‑ może być zamontowany w części użytkowej, np. w kuchni a nawet w sypialni jeśli rurociąg, bilans i dobór rekuperatora wykonany jest zgodnie z naszymi wytycznymi.

 

 • Wyjątkowy spokój, bardzo cicha praca urządzenia.

Norweska jakość

Rekuperatory Ensy, działają bez konieczności użycia grzałki, nawet w temperaturach ‑15/‑20°C (bez ryzyka zamarznięcia wymiennika).

 

 

 • Możliwość pracy w duże mrozy nawet z wyłączona grzałką
 • Możliwość montażu centralki nawet w zimnych pomieszczeniach poniżej 0°C
 • Grzałka wtórna w ENSY służy tylko do podbicia temperatury, a co za tym idzie nie pracuje w systemie ciągłym i pobiera dużo mniej energii elektrycznej.

Akcesoria dodatkowe:

 • Okap kuchenny. Urządzenie nadaje się do podłączenia okapu kuchennego. Jest to alternatywne rozwiązanie dla problemów z wylotem powietrza przez ścianę.
 • Detektor ruchu: Po zainstalowaniu w mieszkaniu, będzie sygnalizować urządzeniu konieczność zwiększenia prędkości, aż do maksymalnego przepływu powietrza.
 • Czujnik CO2: Może być zainstalowany w salonie, zasygnalizuje urządzeniu poziom zanieczyszczenia w pomieszczeniu.  Wentylacja jest regulowana według potrzeb.
 • Kominek / łazienka: Bezprzewodowy przełącznik impulsowy może być używany w celu uzyskania zwiększonego zasilania przy użyciu paleniska.  Zamontowany w odpowiednim miejscu w stosunku do źródła ognia. Może być również umieszczony w pobliżu łazienki, co ułatwia obsługę dzięki zastosowaniu wymuszonej wentylacji.  (Maksymalny przepływ powietrza).
 • Panel sterowania umieszczony w odpowiednim miejscu w domu, aby monitorować i regulować wentylację w jak najprostszy możliwy sposób. Na nowszych modelach, z wyjątkiem (AHU-200, sufitowego AHU-300, sufitowego AHU 400, AHU 200 KV i KH), panel sterowania jest fabrycznie zamontowany w drzwiach frontowych. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego panelu sterowania, jeżeli chcesz regulować wentylację z innego pomieszczenia.

Brak konieczności odprowadzenia skroplin

Rekuperatory Ensy nie wymagają od nas podłączenia centrali do systemu kanalizacji.

 

 

 

 • Obniża koszty instalacji 
 • Ułatwia obsługiwanie i serwis.

Czerpnio Wyrzutnia

Zastosowanie czerpnio-wyrzutni Kombi-Grid - jest to skandynawskie rozwiązanie umieszczenia czerpni i wyrzutni obok siebie na jednej ścianie. Mieszanie się powietrza nie przekracza 5‰
 

czerpnio wyrzutnia do rekuperatora

 
 

Jak działa Ensy®?


Ensy zapewnia kompleksową obsługę z zakresu dystrybucji powietrza, montażu i serwisu systemów rekuperacji

 

Gdzie wykorzystywana jest rekuperacja?​​

 

 • We wszystkich domach wskazane jest stosowanie wentylacji kontrolowanej zapotrzebowaniem, czyli rekuperacji.
 • Wymuszony dopływ powietrza podczas rozpalania w nowoczesnych kominkach na drewno.
 • Wymuszone wyciąganie wilgoci z mokrych pomieszczeń podczas użytkowania.
 • Wymuszone odprowadzanie i dostarczanie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób, a nasycenie CO2 jest wysokie.
 • Niski poziom wentylacji i zmniejszone użycie energii, gdy przebywasz poza domem.
jak działa rekuperator obrotowy Ensy

Wydajne centrale rekuperacyjne Ensy InoVent i profesjonalnie zaprojektowana i wykonana magistrala wentylacyjna to nie tylko czyste, pozbawione zarazków i nieczystości powietrze i oszczędności finansowe, ale także powietrze o optymalnej wilgotności, które wpływa na komfort oddychania wszystkich domowników nawet w okresie zimowym gdy wilgotność powietrza jest stosunkowo niska.

 

 

 

Doradcy do spraw rekuperacji

Nasi specjaliści chętnie pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, doradzą w kwestiach doboru sprzętu oraz objaśnia zagadnienia związane z montażem.