Informacje o firmie ENSY

ENSY rozpoczęła swoją działalność w 1903 roku.  Na przestrzeni lat, firma dostarczała produkty grzewcze i wentylacyjne do wnętrz na rynek skandynawski, europejski i rosyjski.  Produkty były dostarczane pod markami takimi jak m.in. Pyrox, Frico, Systemair i Villavent.  Od lat 70. XX wieku ENSY wyprodukowała około 225.000 urządzeń wentylacyjnych dla gospodarstw domowych i dostarczyła je na rynek rosyjski, europejski i skandynawski.

Do 2004 r. cała produkcja odbywała się na przedmieściach Bergen, w Norwegii.  Następnie, produkcja została przeniesiona do uniwersyteckiego miasta Cluj-Napoca w Rumunii. Na dzień dzisiejszy fabryka Ensy należy jednych z największych i najbardziej nowoczesnych w Cluj. 

Cały rozwój produktu odbywa się obecnie w siedzibie ENSY AS w Jaren, w Norwegii (około 75 km na północ od Oslo), aby być blisko bardzo wymagającego skandynawskiego rynku.  

Głównym celem ENSY na przyszłość jest pozostanie na technologicznym czele w zakresie opracowywania i produkcji artykułów wentylacji środowiskowej.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji i opracowywaniu rozwiązań z zakresu wentylacji pomieszczeń mieszkalnych dla wielu marek wentylacyjnych, kolejnym naturalnym krokiem dla ENSY było opracowanie i wprowadzenie na rynek własnych nowoczesnych agregatów seryjnych dla zrównoważonej wentylacji.

Opinie klientów o firmie ENSY

Doradcy do spraw rekuperacji

Nasi specjaliści chętnie pomogą w dobraniu optymalnego rozwiązania, doradzą w kwestiach doboru sprzętu oraz objaśnia zagadnienia związane z montażem. 

Zamów konsultację ze specjalistą

Masz dodatkowe pytania?